Andis Laveiķis

Intervija #3 | Andis Laveiķis

Mūsu trešajā intervijā var iepazīties ar „Initiative Latvia” biznesa attīstības vadītāju Andi Laveiķi - cilvēku, kurš plāno, izvirza un sasniedz mērķus.

Sarunājoties ar Andi radās ļoti pozitīva enerģija. Viņš ir cilvēks ar lielām darba spējām, kura leksikā pēdējais visbiežāk minētais vārds ir „adekvāts”, kā arī Andis neazmirst par humoru un jautra noskaņojuma radīšanu birojā.  


Pastāsti par sevi nedaudz vairāk, ar ko Tu nodarbojies ikdienā? Kādas ir Tavas intereses un hobiji?

Par hobiju man ir kļuvuši izturības sporta veidi, kas ļauj atslēgt domas no ikdienas skrējiena un labāk iepazīt savu fizisko spēju robežas - orientēšanās, garo distanču skriešana un distanču slēpošana. Atpūtas brīžos man patīk skatīties “X-Factor auditions” video rullīšus,kur ik reizi gūstu pozitīvas emocijas, redzot kā cilvēkiem, kuriem ir viņu pašu īsti neapzinātas dotības un talants, pilnībā izmainās dzīves ceļš.


Runājot par sportu - vai Tu piedalies arī  kādās sacensībās?  

Junioru vecumā, kad skrēju Latvijas izlasē orientēšanās sportā ar treniņiem un aktīvu dalību dažādās sacensībās aizrāvos vairāk – šobrīd ik pa laikam nospraužu sev konkrētus sportiskos mērķus, kuri liek sasparoties un  pieturēties pie sportiskā režīma, kā piemēram, pēdējos gados esmu noskrējis Romas maratonu, piedalījies dažādās piedzīvojumu sacensībās. Piemēram, šogad pievarēju 33 kilometru garu Alpu skrējienu Šveicē.  Parasti piedalos sacensībās, ja esmu kaut nedaudz gatavojies un jūtos konkurētspējīgs– citādi negūstu prieku sacenšoties.


Parunāsim vairāk par Tavu profesionālo izaugsmi. Kāds bija Tavs pirmais darbs?

Pirmais darbs bija mana tēva uzņēmumā. Astoņu vai deviņu  gadu vecumā saņēmu pirmo algas izdruku, kurā tika uzskaitīts, cik ķieģeļus pārcilāju un cik dēļus esmu nokrāsojis. Otrais patstāvīgais darbs bija telemārketinga sfērā, kur tika gūtas pāris ļoti vērtīgas atziņas turpmākajai profesionālajai dzīvei. 


Vai vari minēt kādu no tām?

Viena no tādām bija, ka nevajag izlikties labākam vai gudrākam kāds konkrētajā brīdī esi, jo agri vai vēlu tāpat reālā situācija liks par sevi manīt- daudz vairāk tiks novērtēta spēja būt atklātam un spēja apzināties savus trūkumus.


Kur Tu devies studēt? 

Studēju Banku augstskolā uzņēmējdarbības vadību. Tā kā vienmēr esmu bijis centīgs un ar ambicioziem mērķiem, tad otrajā kursā nolēmu, ka papildus uzņēmējdarbībai varētu apgūt arī jurisprudences studijas biznesa augstskolā „Turība”. Mācījos neklātienē, tāpēc par brīvām nedēļas nogalēm varēju aizmirst. Jāteic, ka pēc diviem gadiem mācoties divās augstskolās vienlaikus-  no akadēmiskās vides kādu laiku centīšos izvairīties. 


Vai Tev pašam interesēja jurisprudence?

Es sapratu, ka ar jurisprudenci ikdienā nenodarbošos, tāpēc arī pašu pēdējo soli- gala Bakalaura aizstāvēšanu vēl joprojām neesmu saņēmies nokārtot, bet arī no šī manas dzīves posma ir nākušas klāt jaunas zināšanas.


Kā Tu nonāci mediju pasaulē? 

Studējot nācās kļūt patstāvīgam, tāpēc sapratu, ka ir jāsāk pelnīt līdzekļi sev pašam. Pamanīju informāciju par mediju aģentūras izsludināto konkursu - lai kandidētu uz vakanci, bija jāiesniedz video par sevi.  Tā izveidots mans šobrīd jau leģendārais pieteikuma video, kas toreiz deva man iespēju tikt uz interviju mediju aģentūrā „Carat”, kur arī uzsāku savas mediju eksperta gaitas. Sākumā strādāju par mediju plānotāju, bet pēc tam par projektu vadītāju. Laika gaitā sanāca uzkrāt pieredzi strādājot trīs dažādās mediju aģentūrās, līdz šogad saņēmu uzaicinājumu pievienoties „Initiative Latvia” komandai. 


Kāda ir Tava loma „Initiative Latvia” uzņēmumā?

Mana pozīcija ir biznesa attīstības vadītājs. Es rūpējos par to, lai augtu bizness, lai būtu vairāk klientu, kā arī ikdienā pats strādāju ar vairākiem aģentūras klientiem. Biznesa attīstība nav tikai jaunu klientu iegūšana, bet arī esošo noturēšana, līdz ar to strādāju arī pie aģentūras kopējā servisa kvalitātes līmeņa celšanas.


Kā Tu kopumā raksturo šo mediju tirgus biznesu? 

Tas ir ļoti dinamisks un prasīgs, jo ikdienu parādās dažādi jauni reklāmas risinājumi un iespējas par kurām mums ir jābūt informētiem un jāspēj ātrā laikā tās apgūt, lai kvalitatīvi spētu sniegt mūsdienīgu servisu mūsu klientiem. 


Kuras rakstura īpašības Tev palīdz darboties šajā biznesā? 

Viena no īpašībām manuprāt ir izturība jeb darba spējas, ko mani ģimenes locekļi dēvē par darbaholismu. Pirmkārt, tas ir tāpēc, ka man patīk mans darbs, otrkārt, esmu ļoti orientēts uz mērķu sasniegšanu. Šajā biznesā man palīdz manas komunikācijas spējas, loģiskā domāšana un spēja izprast mūsu klientu biznesu un viņu vajadzības. 


Vai Tev ir kāda metode, kā Tu izkļūsti no sarežģītām situācijām? 

Katrai sarežģītai situācijai ir risinājums- nepieciešams tikai mierīgi apsēsties un padomāt. Šādos brīžos varu vērsties arī pie kolēģa Roberta Misāna, jo mums, sastrādājoties 7 gadu garumā, ir izveidojusies ļoti laba savstarpējā sapratne. Apsēžoties kopā un mierīgi pārrunājot situāciju, atrisinājums rodas ātrāk, nekā laužot galvu vienam pašam. 


Kas Tevi dzīvē aizrauj visvairāk? 

Darbs man aizņem lielu daļu dzīves, tomēr nevajag pārprast - es neesmu izteikts korporatīvās vides karjerists, manī vienmēr bijis uzņēmēja gars un visās darbavietās esmu  aizrautīgi darbojies uzņēmuma interesēs tā itkā būtu uzņēmuma īpašnieks. Ārpus darba lietām mani aizrauj sports, mana ģimene un kopā pavadītais laiks ar maniem tuvākajiem cilvēkiem. Mani pavisam noteikti aizrauj pozitīvi cilvēki un cilvēku emocijas! 


Vai Tu esi emocionāls cilvēks? 

Protams,ka  esmu emocionāls, taču spēju būtu nosvērts un savas emocijas protu kontrolēt. Tajā pat laikā man patīk, ka cilvēki ļaujas savām emocijām un ir dabiski. To es ļoti novērtēju, jo daudzi sevi ierobežo, bet, tā kā mēs visi esam emocinālas būtnes, nav jābaidās no patiesām emocijām, bet ar tām ir jādalās.


Kas Tevi pēdējā laikā ir visvairāk pārsteidzis? 

Ņemot vērā manu darba pieredzi, ir grūti vēl par kaut būt pārsteigtam, bet, aizdomājoties par cilvēkiem, par ikdienu, vairākkārt nonāku pie atklāsmes, ka viss ir cilvēka galvā. Galvenais ir sevi pareizi noskaņot, tad var mainīties skats uz visu pasauli. 


Droši vien, ka noskaņo ne tikai pats sevi, bet arī citus? 

Vispirms ir jāstrādā ar sevi, ja pats būšu apmierināts un harmonjā ar sevi, tad varēšu arī citiem palīdzēt. Gadījumos, kad vēlamies noskaņot arī citus, mums jābūt autoritātei vai uzticamības personai, lai to spētu izdarīt. “Initiative Latvia” es tiecos uz kolektīva saliedēšanu un pozitīvas atmosfēras uzturēšanu.


Kas Tevi visvairāk iedvesmo un motivē?

Tas notiek, ja es redzu, ka apkārt ir cilvēki, kas uzņemās izaicinājumus un dara neikdieniškas lietas- uzstāda augstus mērķus un piepilda savas ieceres. Šie iedvesmotāji ir gan manu draugu un paziņu vidū, gan kā personīgi nepazīstami tēli internetā.


Vai Tu esi iedvesmots lieliem plāniem attiecībā uz „Initiative Latvia”? 

Mūsu mērķis ir tuvāko piecu gadu laikā kļūt par lielāko mediju aģentūru Latvijā – un jūs jau zināt, kā man patīk skaidri mērķi. Plānā ir nostabilizēt biznesu, efektivizēt iekšējos procesus un rūpēties par to, lai pie mums būtu teicama darba vieta, kurā talantīgi cilvēki vēlētos strādāt.


Interviju sagatavoja - Laura Grīnvalde. 

2016. gada 26. Oktobris, 09:10